29 Nisan 2009 Çarşamba

Yıllık İşletme Cetveli

Sanayi Sicil Belgesi alan işyerleri 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu’nun 5. maddesi gereğince her yıl bir önceki yıla ait bilgileri içeren yıllık işletme cetvelini Nisan ayı sonuna kadar Sanayi ve Ticaret İl Müdürlükleri’ne vermeleri gerekmektedir. Vermeyen işyerleri hakkında 6948 sayılı kanunun 9’ncu maddesine istinaden para cezası uygulanır.
Yıllık işletme cetveli örneği Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğünden veya www.sanayi.gov.tr adresinden temin edilebilir. Ayrıca yıllık işletme cetvellerini online olarak vermek için şu sırayı takip edebilirsiniz.
  • www.sanayi.gov.tr adresine giriniz.
  • “On-line neler yapabilirim” menüsü altında “yıllık işletme cetveli işlemleri” ni tıklayarak işleminize devam edin. İlk kullanıcı iseniz yeni kullanıcı linkini tıklayınız.
  • Ad, Soyad, Kimlik no, e-posta ve şifre bilgileri girildikten sonra sadece sanayi sicil yıllık işletme cetveli işlemlerini seçiniz ve kaydet linkine basınız. Sanayi sicil belgesi numarası ile şirketinizi seçerek işlem yapabilirsiniz.
  • Kullanılan e-mail adresi ve şifresi ile tekrar online neler yapabilirim başlığı altından Yıllık İşletme Cetveli işlemleri seçilerek ilgili kutucuklara e-mail adresi ve şifre yazınız.
  • Açılan sayfada istenilen bilgileri doldurup kaydediniz ve genel bilgiler linkine tıklayınız.
  • Personel,enerji,üretim,atık madde ve marka bilgileri dolduruluruz.
  • Bütün panellerin girişi tamamlandıktan sonra ve bilgilerin doğruluğundan emin olunduğunda işlemlerimi veritabanına kaydet linki tıklayınız.

Yıllık işletme cetvelini doldururken kapasite raporunuzu baz almayı lütfen unutmayın.

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Elvan Hanım,
Sitenizi tebrik eder, başarılar dilerim.
SMMM Ali Çevik

Blog Arşivi